Náš chov

text1

Integrální částí našeho chovu je mobilní kurník s oplocením, který pravidelně posouváme po louce abychom nosnicím garantovali vždy dostatek čerstvého a kvalitního pastevního porostu (tráva, jetel) a hmyzu. Příjem pastevního porostu zvyšuje obsah vitamínů, karotenoidů a omega-3 mastných kyselin ve vejcích.

Moderní mobilní kurník je plně automatický a hejnu nabízí nepřetržitý přístup k vodě a krmivu od českých pěstitelů s vysokým podílem obilovin a kukuřice. Jeho součástí jsou prostorné hřady pro nosnice a hnízda vystlaná rustikálními plevy, která zaručují krásná a čistá vajíčka.

V našem chovu nepožíváme granule, nezdravé příměsi ani další umělé produkty. Slepičky také nestresujeme umělým světlem a podporujeme tím přirozený chov bez nucení k snášce.

Naše nosnice mají dostatek pohybu, kvalitní stravy, vzduchu a slunce. Díky tomu netrpí stresem, přirozeně se popelí, jsou zdravé, šťastné a na rozdíl od klecových/halových chovů jejich fyzická a zdravotní kondice nemusí být podporovaná antibiotiky a dalšími léky.

Slepičky jsou očkované a jejich zdravotní stav je pravidelně kontrolován veterinárním lékařem.